فرق فیبروز و میکروبلیدینگ ابرو

فرق فیبروز و میکروبلیدینگ ابرو

وقتی صحبت از زیبایی به میان می‌آید، ابروها یکی از اصلی ترین ویژگی هایی هستند که باید به آن توجه کنید. شاید برای آن دسته از افرادی که شکل و ظاهر طبیعی ابروهای خود را به دلیل استفاده بیش از حد از موچین از دست داده اند، داشتن ابروهای کامل و متقارن به یک آرزو تبدیل شده باشد. اما اصلا نگران نباشید! چراکه امروزه روش های بسیار عالی و خاصی برای ایجاد ابروهای طبیعی و زیبا ایجاد شده اند که می توانید با استفاده از این روش ها، ابروهای خود را به زیباترین شکل ممکن طراحی کنید.

میکروبلیدینگ و فیبروز ابرو از جمله روش های رایجی هستند که به شما کمک می کنند تا شکل ابروهای خود را با توجه به سلیقه خود طراحی کرده و بدون نیاز به آرایش، ابروهایی زیبا، طبیعی و کامل داشته باشید. اما برای اینکه بدانید که کدام یک از این روش ها انتخاب مناسبی برای شماست، لازم است ابتدا با فرق فیبروز و میکروبلیدینگ ابرو آشنا شوید و سپس بهترین انتخاب را داشته باشید.

در ادامه این بخش با ما همراه بمانید تا با نکات کلیدی در رابطه با فرق فیبروز ابرو با میکروبلیدینگ آشنا شوید.

 

فیبروز ابرو چیست؟

فیبروز (Phibrows)، یک روش دستی و نیمه دائمی برای ایجاد طرح ابروهای فوق واقعی است. با فیبروز، شکل ابروها با توجه به نسبت طلایی و مورفولوژی صورت اندازه گیری می شود. در واقع، فیبروز، یک تکنیک از میکروبلیدینگ است که آن را به یکی دیگر از روش های تاتوی نیمه دائمی تبدیل می کند. برای فیبروز به یک تیغه کوچک نیاز است. ابتدا تیغه در رنگدانه آغشته می شود. سپس از تیغه برای کشیدن خطوط ظریف و باریک شبیه به تارهای ابرو در داخل ابرو استفاده می شود.

علاوه بر این، روند آموزش فیبروز 100 برابر روشن تر، کامل تر و دقیق تر است و این یک مزیت است که فیبروز نسبت به فرآیند معمولی آموزش میکروبلیدینگ دارد.

همچنین لازم است بدانید که Phibrows یک آکادمی معتبر جهانی است که بر اساس استانداردهای فیبروز، میکروبلیدینگ کاملا طبیعی به نظر می رسد، بنابراین اگر تصمیم به انجام میکروبلیدینگ دارید، انتخاب کنید که چه کسی از این تکنیک استفاده می کند.

علاوه بر آن با استفاده از تکنیک فیبرو ابروها کاملا طبیعی به نظر می رسند و رنگدانه های فیبرو به رنگ سبز، قرمز یا بنفش نیز تبدیل نمی شود.

فیبروز بهتر است یا میکروبلیدینگ؟

میکروبلیدینگ چیست؟

میکروبلیدینگ (Microblading) شکلی از آرایش نیمه دائمی است که با استفاده از ابزار دستی یکبار مصرف، که با سوزن‌های بسیار ظریفی که آن را میکروبلید می‌نامند، انجام می‌شود تا خطوط ظریف و باریکی را شبیه به تارهای ابرو در لابه لای ابرو و جاهای خالی ابرو بکشند و از این طریق ظاهری طبیعی برای ابروها ایجاد شود. اگرچه این روش شبیه به تاتو به نظر می رسد اما جوهر مورد استفاده نسبت به تاتو معمولی غلظت کمتری دارد و به طور خاص برای فرآیند میکروبلیدینگ فرموله شده است.

همچنین، برخلاف خالکوبی، میکروبلیدینگ با ابزار دستی (نه ابزار ماشینی و برقی) انجام می شود و به تکنسین اجازه می دهد تا کنترل بیشتری روی روش انجام میکروبلیدینگ ابرو داشته باشد و نتایج نیمه دائمی و طبیعی ایجاد کند.

فرق فیبروز و میکروبلیدینگ ابرو چیست؟

فیبروز یک روش میکروبلیدینگ است، بنابراین هنوز یک روش خالکوبی نیمه دائمی است که از یک تیغه کوچک آغشته به رنگدانه برای کشیدن موها به داخل ابرو استفاده می کند. اما دوره آموزش فیبروز 100 برابر آموزنده تر، دقیق تر و خاص تر از آموزش میکروبلیدینگ است.

ابروهایی که به روش فیبروز طراحی شده اند معمولا 12 تا 18 ماه ماندگاری خواهند داشت. خطوطی که با روش فیبروز برای طراحی ابرو کشیده می شود، فوق العاده ظریف بوده و ظاهری طبیعی و شبیه به تارهای مو دارد و حرکت ابروی طبیعی را تقلید کند.

رنگدانه های مورد استفاده در فیبروز ابرو ساخت آلمان بوده و از با کیفیت ترین رنگدانه های دنیا هستند. همین موضوع باعث می شود تا فیبروز ابرو نسبت به میکروبلیدینگ ابرو هزینه بالاتری داشته باشد. در واقع، پیگمنت های فیبروز دارای یک فرمول پیشرفته هستند که از بهترین کیفیت اکسید آهن و رنگدانه های مصنوعی استفاده می کند که باعث می شود رنگ هرگز تغییر نکرده یا محو نشود و ماندگاری بیشتری روی پوست داشته باشد.

از دیگر نکاتی که به عنوان فرق فیبروز و میکروبلیدینگ به آن اشاره می شود این است که فیبروز ابرو برای هر نوع از پوستی مناسب است و این تکنیک بدون در نظر گرفتن نوع پوست نتیجه می دهد. این تطبیق پذیری یک مزیت اصلی فیبروز نسبت به میکروبلیدینگ است. از سوی دیگر، میکروبلیدینگ برای افرادی که پوست چرب دارند، روش مناسبی نیست.

اگر میکروبلیدینگ روی پوست‌های چرب خوب ظاهر شود، به ترمیم های متعدد نیز نیاز دارد و این موضوع باعث آسیب اضافی به پوست می شود. گذشته از این که میکروبلیدینگ برای همه انواع پوست مناسب نیست، برخی از افراد باید از این روش اجتناب کنند. در واقع هرکسی که مستعد موارد زیر است باید از میکروبلیدینگ و مراحل آن دوری کند:

  • هیپرپیگمانتاسیون پس از التهاب
  • آکنه روزاسه
  • پوست فوق العاده نازک
  • کلوئیدها

همچنین افرادی که دارای بیماری های خونی قابل انتقال مانند هپاتیت یا HIV هستند، نباید میکروبلیدینگ انجام دهند. در نهایت، اگر بوتاکس یا فیلر در اطراف ناحیه ابروی خود انجام داده اید یا تحت شیمی درمانی فعال هستید، از میکروبلیدینگ خودداری کنید. شما باید 2 ماه بگذرانید سپس برای میکروبلیدینگ اقدام کنید.

به طور کلی، در رابطه با فرق فیبروز و میکروبلیدینگ می توان اینطور گفت که تکنیک فیبروز نه تنها نوع جدیدی از تکنیک میکروبلیدینگ است، بلکه نتایج بهتری را ارائه می دهد. علاوه بر این، این تکنیک کم تهاجمی است و ماندگاری بیشتری نسبت به سایر تکنیک های مشابه دارد. در همین حال، میکروبلیدینگ با کمک سوزن‌های ریز و ظریف، ضربات سه بعدی مو را ایجاد می‌کند.

در رابطه با مراقبت های بعدی، فیبروز محصولات مراقبت پس از خود را ارائه می دهد. آنها پس از انجام این روش، این محصولات را در اختیار مشتریان خود قرار می دهند. این محصولات به روند بهبودی کمک می کنند و پوسته پوسته شدن را به حداقل ممکن کاهش می دهند. اما در روش میکروبلیدینگ سنتی فقط استفاده از وازلین یا هر پماد نرم کننده دیگری را روی ابروها توصیه می کند. این باعث می شود که این روش معمولی به نظر برسد.فرق فیبروز و میکروبلیدینگ ابرو

خلاصه مطلب

در این مقاله به مهم ترین فرق فیبروز و میکروبلیدینگ ابرو اشاره کردیم. از این توضیحات می توان متوجه شد که فیبروز ابرو در محصولات استفاده شده، آموزش ارائه شده نسبت به میکروبلیدینگ ابرو ارتقا یافته است. همچنین ابزار مورد استفاده در روش فیبروز نیز متفاوت است و همه این موارد باعث می شود تا هزینه فیبروز نسبت به میکروبلیدینگ ابرو بیشتر باشد. بعد از آشنا شدن با فرق فیبروز و میکروبلیدینگ ابرو ممکن است روش فیبروز را به عنوان یکی از بهترین روش های خالکوبی نیمه دائمی ترجیح دهید.

اما با این حال، می توانید با مراجعه به مرکز اسپرت بیوتی سنتر، هم از روش میکروبلیدینگ درجه یک استفاده کنید و هم فیبروز ابروها را با بهترین کیفیت زیر نظر پرسنل متخصص و با تجربه در این زمینه دریافت کنید.

دیدکاه ها غیر فعال هستند.