پاک كردن ميكروبليدينگ ابرو بدون درد و آسیب!

اگر میکروبلیدینگ یا آرایش نیمه دائمی انجام داده اید، این احتمال وجود دارد که به مرور زمان از طرح و مدل ابروهایتان ناراضی باشید و مطمئناً به پاک کردن میکروبلیدینگ فکر کنید.

از نظر تئوری، با گذشت زمان پیگمنت های مورد استفاده برای میکرو ابرو محو می‌شود و بعد از گذشت چند سال، دوباره ظاهر طبیعی ابروهای خود را خواهید داشت. اما با این حال، ممکن است این پیگمنت ها با گذشت زمان محو نشوند یا دچار تغییر رنگ شود. در این شرایط است که می توانید اقداماتی در جهت پاک کردن میکروبلیدینگ ابرو انجام دهید.

به طور کلی، چند روش برای پاک کردن میکروبلیدینگ ابر.و وجود دارد. در این مقاله، نحوه پاک کردن میکروبلیدینگ را به طور ایمن و موثر توضیح خواهیم داد.

 

میکروبلیدینگ چیست؟

میکروبلیدینگ یکی از روش های زیبایی نیمه دائمی است که برای ایجاد ابروهایی با ظاهری کاملتر استفاده می شود. هرکسی که ابروهای کم پشت یا نامتقارن دارد می تواند از این روش برای داشتن ابروهایی زیباتر و کاملتر بهره مند شود.

موفقیت میکروبلیدینگ عمدتاً به تخصص شخصی که این خدمات را ارائه می دهد بستگی دارد، به همین دلیل است که توصیه می شود حتما به یک هنرمند آموزش دیده و با تجربه برای این کار مراجعه کنید و قبل از انجام میکروبلیدینگ یک جلسه مشاوره داشته باشید. در طول مشاوره، یک متخصص به شما کمک می کند تا بهترین فرم ابرو را برای صورت خود تعیین کنید. آنها همچنین بهترین رنگدانه را برای مطابقت با رنگ طبیعی ابرو و ته رنگ پوست شما پیدا خواهند کرد.

قبل از انجام میکروبلیدینگ، فرد متخصص در این زمینه با تمیز کردن ابروها و افزودن مقداری کرم‌ بی‌حس‌کننده، پوست را آماده می‌کند. سپس از یک ابزار میکروبلیدینگ دستی برای کشیدن خطوط روی ابروها استفاده می کنند. این خطوط به ظرافت تارهای ابرو کشیده می شوند تا ظاهری مشخص و در عین حال طبیعی برای ابروها ایجاد کنند.

اولین جلسه میکروبلیدینگ ابروها ممکن است 1 ساعت یا بیشتر طول بکشد و معمولا به شما توصیه می شود تا بعد از گذشت 4 هفته برای ترمیم و اصلاح هر گونه مشکل جزئی مراجعه کنید تا ظاهر ابروهایتان کامل و زیباتر شود.

 

میکروبلیدینگ چقدر ماندگاری دارد؟

اگرچه تاتو دارای اثر دائمی است اما میکروبلیدینگ ابرو فقط بین 18 تا 30 ماه دوام دارد و به تدریج شروع به محو شدن می کند. زیرا برای انجام میکروبلیدینگ برخلاف روش‌های خالکوبی سنتی، از رنگدانه‌ها و تکنیک‌های مختلفی استفاده می‌کند که باعث می شود تا این روش دائمی نباشد.

ماندگاری رنگدانه های میکروبلیدینگ به عوامل مختلفی مانند نوع پوست، روتین های مراقبت از پوست، رنگدانه، قرار گرفتن در معرض نور خورشید و سبک زندگی نیز بستگی دارد. به عنوان مثال، افرادی که کمبود آهن دارند یا عادت به سیگار کشیدن دارند، احتمالاً احتباس ضعیف رنگدانه را تجربه می کنند و میکروبلیدینگ ابرو برای این افراد، ماندگاری کمتری خواهد داشت.

علاوه بر این، تکنیک های میکروبلیدینگ استفاده شده نیز می تواند بر حفظ رنگدانه تاثیر بگذارد. اجرای ضعیف میکروبلیدینگ می تواند منجر به نتایج طولانی تر و در عین حال با کیفیت پایین شود که پس از سه سال یا بیشتر همچنان قابل مشاهده خواهد بود. حتی ممکن است در طول زمان متوجه تغییرات شدید رنگ شوید. برخی از رنگدانه های میکروبلیدینگ به رنگ قرمز یا نارنجی تغییر می کنند، در حالی که برخی دیگر خاکستری یا آبی می شوند. در چنین مواردی، برای خنثی کردن رنگ‌ها و اصلاح تغییرات، باید روش‌های هاصی از پاک کردن میکروبلیدینگ ابرو را انجام دهید.

 

نحوه محو کردن و حذف رنگدانه های میکروبلیدینگ

نحوه محو کردن و حذف رنگدانه های میکروبلیدینگ

درادامه، به موثرترین گزینه‌ها برای پاک کردن میکروبلیدینگ اشاره کردیم:

 

پاک کردن میکروبلیدینگ ابرو با لیزر

لیزر درمانی یکی از موثرترین روش ها برای از بین بردن پیگمنت های میکرو بلیدینگ روی ابروهاست. هنگامی که ابروها به طور کامل بهبود یافت و متوجه شدید که از رنگ یا مدل ابروهایتان راضی نیستید، می توانید کاندیدای خوبی برای پاک کردن میکروبلیدینگ با لیزر باشید.

در این فرآیند از یک لیزر پرقدرت برای شکستن ذرات جوهر روی پوست استفاده می شود و باعث محو شدن پیگمنت ها در طول زمان می شود. ابروهای میکرو شده کمتر از یک دقیقه در هر جلسه زیر لیزر قرار می گیرند و به تدریج شاهد محو شدن میکروبلیدینگ ابرو خواهید بود.

این یک فرآیند کاملاً بدون درد نیست، اما نتیجه ای که ایجاد می کند، ارزش آن را خواهد داشت. ممکن است برای حذف پیگ میکروبلیدینگ ابرو با لیزر به بیش از یک جلسه نیاز داشته باشید. همه اینها به کیفیت و فرمول جوهر استفاده شده، عمق تزریق آن به پوست و اینکه چه مدت زمانی از میکروبلیدینگ ابروها گذشته است، بستگی دارد.

برای ایمنی خود بهتر است که به یک متخصص دارای مجوز از یک کلینیک تایید شده برای پاک کردن میکروبلیدینگ مراجعه کنید. با مشاهده عکس‌های قبل و بعد از حذف میکروبلیدینگ مشتری، می‌توانید مهارت و تخصص آن‌ها را بسنجید.

همچنین، در طی یک مشاوره، متوجه خواهید شد که آیا کاندید خوبی برای پاک کردن میکروبلیدینگ ابرو با لیزر هستید یا خیر. در غیر این صورت، یک متخصص می تواند به شما در درک گزینه های دیگر برای پاک کردن میکروبلیدینگ کمک کند.

 

درمان های نمکی یا سالین برای پاک کردن میکروبلیدینگ ابرو

درمان های نمکی یا سالین، از دیگر روش هایی است که برای پاک شدن میکروبلیدینگ ابرو استفاده می شود. این روش، از یک رویکرد طبیعی تر برای معکوس کردن نتایج میکروبلیدینگ استفاده می کند و معمولا ارزان‌تر از لیزر است.

محلول های نمکی،  متشکل از نمک، آب تصفیه شده و سایر مواد طبیعی هستند که با استفاده از روش خاصی برای پاک شدن کامل میکروبلیدینگ مورد استفاده قرار می گیرد. البته لازم است این خدمات را زیر نظر افراد متخصص و حرفه ای در این زمینه دریافت کنید تا خطرات اسکار دائمی را به حداقل برسانید، به خصوص اگر پوست تیره یا حساسی دارید.

 

درمان با اسید گلیکولیک

اسید گلیکولیک در از بین بردن خالکوبی های آرایشی اعم از میکروبلیدینگ، خط چشم دائمی یا تاتو خط لب، موثر است. اما لازم است پس از بهبود کامل میکروبلیدینگ یا تاتو، درمان با اسید گلیکولیک را شروع کنید. در طول این روش، یک تکنسین محلول اسید گلیکولیک را به پوست وارد می کند تا رنگدانه ها را از پوست خارج کند. این روش باعث می شود پوست، پوسته پوسته شود و در نهایت جوهر از بین برود. معمولا بعد از 2 تا 6 جلسه می توانید به نتایج دلخواه خود برسید. از آنجایی که بین جلسات 8 هفته زمان بهبودی وجود دارد، چند ماه طول می کشد تا به نتایج دلخواه برسید.

البته لازم است بدانید که درمان‌های اسید گلیکولیک برای همه مناسب نیست و محلول‌ها ممکن است حاوی مواد شیمیایی مختلفی باشند که می‌توانند واکنش‌های آلرژیک ایجاد کنند. بنابراین لازم است که این روش را نیز زیر نظر افراد متخصص در این زمینه انجام دهید تا بدون هیچگونه آسیبی روی پوست، به بهترین نتایج دست پیدا کنید.

دیدکاه ها غیر فعال هستند.