میکروبلیدینگ ابرو یک روش جدید برای ترمیم و پرتر کردن ابروها است. این روش همچون سایر روش‌ها، به زیبایی ابرو و افزایش جذابیت، کمک فراوانی می‌کند. در فرایند میکروبلیدینگ، رنگدانه‌ها که مطابق با رنگ ابروی اشخاص انتخاب شده‌اند، به وسیله سوزن‌های مخصوص و بسیار نازک در لایه میانی پوست قرار گرفته تا نواحی خالی شده ابرو را پوشش می‌دهند.

قرار دادن رنگدانه‌ها توسط سوزن‌، باعث ایجاد خراش‌هایی در ناحیه ابروها می‌شود. ترمیم این خراش‌ها و تثبیت رنگدانه‌ها نیاز به مراقبت‌هایی دارد که از مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به استفاده کردن پماد بعد از میکروبلیدینگ اشاره کرد. در این مقاله، شما را با انواع پماد بعد از میکروبلیدینگ آشنا خواهیم کرد؛ بنابراین اگر قصد دارید ابروهایتان را میکرو کنید و یا به تازگی این کار را انجام داده‌اید، با ما تا انتهای مقاله همراه باشید.

پماد میکروبلیدینگ چه اثری به همراه دارد؟

علاوه بر کمک به بهبود سریع‌تر خراش‌های ناشی از تزریق رنگدانه‌ها، پمادهای مخصوص با توجه به خصوصیت آنتی‌ باکتریالی که دارند از عفونت کردن این ناحیه نیز جلوگیری می‌کنند. از طرف دیگر، این پمادها به کمک ویژگی مرطوب کنندگی، جلوی خشک شدن پوست را می‌گیرند.

بیشتر بخوانید: همه چیز در مورد بهترین بی حسی برای میکروبلیدینگ

بعد از میکرو ابرو تا چند روز پماد بزنیم

قبل از هرچیز باید به این نکته توجه کنید که بهترین پماد برای شما، حداقل در سه روز اول، پمادی است که پزشک آن را تجویز کرده باشد؛ اما در ادامه پروسه درمان که حدودا بین یک تا یک ماه و نیم طول می‌کشد، در صورت نیاز می‌توان از سایر پمادهای موجود در بازار نیز استفاده کرد.

معمولا دو بار استفاده از پماد در طول شبانه‌روز توصیه می‌شود که البته با توجه به جنس پوست، نظر پزشک متخصص و همچنین کاتالوگ خود محصول، دفعات مصرف می‌توانند بیشتر و یا کمتر شوند.

توجه داشته باشید که باید تا سه روز بعد از انجام میکروبلیدینگ، از تماس آب با ابروها جلوگیری شود؛ زیرا بر رنگدانه‌های تزریق شده تاثیر گذاشته و باعث کاهش کیفیت کار می‌گردد. به همین دلیل، تنها راه تامین رطوبت ابروها، از طریق پمادهای مخصوص است.

پس از میکروبلیدینگ از چه پمادی استفاده کنیم؟

میکروبلیدینگ

اسم پماد بعد از میکروبلیدینگ

انتخاب پماد بعد از میکروبلیدینگ، باید با آگاهی کامل انجام شود؛ به همین منظور، در ادامه تعدادی از بهترین‌ها را معرفی خواهیم کرد.

پماد تتراسایکلین

استفاده از این پماد بعد از میکروبلیدینگ، به دلیل داشتن خاصیت آنتی باکتریال، خیال شما را از بابت عفونت نکردن ابروهایتان راحت می‌کند. توجه داشته باشید که مصرف بیش از حد مجاز، می‌تواند به از بین رفتن رنگدانه‌های تزریق شده بینجامد و در کل، تاثیر منفی روی میکروبلیدینگ ابروی شما بگذارد.

پماد ویتامین آ د

این پماد در جلوگیری یا بهبود خشکی ابرو به شدت موثر است و قیمتی به‌صرفه دارد. زیاده‌روی در استفاده از این پماد، باعث بسته شدن منافذ و عدم اکسیژن رسانی کافی به پوست می‌شود.

ویتامین آ چشمی برای ابرو

خاصیت و عوارض مصرف افراطی این پماد بسیار شبیه به پماد آ د است و می‌توانید جهت جلوگیری یا از بین بردن خشکی پوست از آن استفاده کنید.

پماد وازلین

وازلین از جمله پمادهایی است که مصرف بسیار زیادی در زمینه‌های مختلف دارد. علاوه بر این، دارای قیمت مناسبی است. این پماد یک مرطوب کننده مناسب برای ابروهایتان بعد از انجام میکروبلیدینگ محسوب می‌شود؛ اما مراقب باشید که استفاده بیش از حد از این محصول، باعث تاخیر در روند بهبودی خراش‌ها می‌گردد.

پماد بتامتازون

این پماد در ساعات اولیه انجام میکروبلیدینگ برای جلوگیری از ایجاد حساسیت مورد استفاده قرار می‌گیرد. همچنین بهتر است که با تجویز مستقیم پزشک تهیه و مصرف شود.

پماد جنتامایسین

این پماد برای رفع عفونت استفاده می‌شود ولی استفاده بیشتر از دو بار در روز، به هیچ عنوان توصیه نمی‌شود؛ زیرا موجب خشکی و ترک خوردگی پوست ابروی شما شده و پروسه بهبود را به شدت کند می‌کند.

بعد از انجام میکرو تا چند روز باید پماد بزنیم؟

همانطور که قبل‌تر اشاره شد، در این رابطه بهتر است تا نظر پزشک خود را بخواهید؛ اما در حالت کلی از همان روز انجام میکرو به مدت یک هفته و روزانه دوبار، می‌توانید انواع پماد بعد از میکروبلیدینگ را مورد استفاده قرار دهید. البته توصیه می‌شود تا بهبودی کامل ابروهایتان که از چهار تا شش هفته ممکن است به طول بیانجامد به مصرف پماد ادامه دهید.

آیا میتوان برای مرطوب کردن ابروها به جای استفاده از پماد، از آب استفاده کرد؟

تا حداقل سه روز پس از انجام میکرو به هیچ عنوان نباید ابروهای شما با آب در تماس قرار گیرند. اگرچه توصیه می‌شود تا دو هفته بعد نیز همچنان آب به ابروهایتان برخورد نکند؛ زیرا ممکن است تاثیر بدی بر روی رنگدانه‌ها داشته باشد. بنابراین استفاده از پماد علی‌الخصوص در روزهای ابتدایی، واجب است.

پماد پس از میکروبلیدینگ

آیا پس از انجام ترمیم میکرو هم باید از پماد استفاده کرد؟

بله؛ در پروسه ترمیم که معمولا یک ماه بعد از میکرو انجام می‌پذیرد، با توجه به میزان ترمیم، لازم است چندین روز از پماد بعد از میکروبلیدینگ استفاده کرده تا خراش‌های جدید بهبود یابند.

سخن آخر

در این مقاله به معرفی و بررسی انواع پماد بعد از میکروبلیدینگ پرداختیم. توجه داشته باشید که هر کدام از این پمادها، برای کاربردی خاص استفاده شده و نباید بدون آگاهی، آن‌ها را مصرف کنید. همچنین بهتر است تا توصیه‌های پزشک خود را در اولویت قرار داده و پمادهایی که ایشان پیشنهاد می‌کنند را مصرف کنید. امیدواریم مطالبی که گفته شد، مفید واقع شده باشند.

کلینیک اسپرت بیوتی سنتر به رعایت استانداردهای بهداشتی و بهبودی مستمر فرآیند ارائه خدمات می‌پردازد. این امر به اطمینان از بهترین شرایط بهداشتی و ایمنی برای مشتریان در طول آموزش میکروبلیدینگ کمک می‌کند.

برای مشاوره رایگان در زمینه انجام انواع خدمات و تعیین وقت با شماره 09121304454 تماس بگیرید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *