مراقبتهای بعد از میکروپیگمنتیشن ابرو

امروزه میکروپیگمنتیشن ابرو به عنوان یک روش زیبایی طرفداران زیادی دارد. این روش نه تنها به ترمیم و شکل دهی به ابروها می‌پردازد بلکه با مراقبت‌های پس از آن، نتایج میکروپیگمنتیشن ابرو طولانی‌تر و ماندگارتر خواهد شد. در این مقاله، مراقبتهای بعد از میکروپیگمنتیشن ابرو را برایتان ارائه میدهیم. پس با ما همراهی کنید تا بدانید وقتی از این روش برای زیبایی استفاده میکنید، باید چطور و چگونه از ابروهای خود مراقبت کنید.

آشنایی با مراقبتهای بعد از میکروپیگمنتیشن ابرو

بعد از انجام میکروپیگمنتیشن ، مراقبتهای بعد از میکروپیگمنتیشن ابرو از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. هدف این مراقبت‌ها، جلوگیری از مشکلات و حصول بهترین نتایج این فرآیند زیبایی است. زیرا این روش مستقیما با قسمت‌های حساس صورت سر و کار دارد، لازم است این مراقبت‌ها با دقت و بدون نقص انجام شوند تا نتیجه نهایی بالاترین کیفیت را داشته باشد.

برای مشاوره رایگان در زمینه انجام انواع خدمات و تعیین وقت با شماره 09121304454 تماس بگیرید.

1-مصرف مُسکن

پس از اتمام تأثیر داروی بی حس کننده موضعی، ممکن است دردی در ناحیه میکروپیگمنتیشن ایجاد شود. برای تسکین این درد، مصرف مُسکن ضروری است. بهتر است از داروهایی مانند استامینوفن به صورت منظم و با توجه به دستورالعمل پزشک استفاده شود. همچنین بهتر است از داروهای حاوی کدئین یا ترکیبات مشابه خودداری شود.

2-سونا و نور خورشید

در روزهای اولیه، اجتناب از سونا و حمام بخار توصیه می‌شود. بخار آب گرم ممکن است التهاب را تشدید کند. همچنین، نباید ناحیه میکروپیگمنتیشن را مستقیما به نور خورشید قرار داد؛ زیرا نور خورشید می‌تواند منطقه حساس را تحریک کرده و باعث کاهش رنگ میکروپیگمنتیشن شود. استفاده از کلاه لبه دار به عنوان اقدام حفاظتی توصیه می‌شود.

3-استفاده از آنتی‌بیوتیک

آشنایی با مراقبتهای بعد از میکروپیگمنتیشن ابروبرای پیشگیری از عفونت ناشی از میکروپیگمنتیشن، استفاده از آنتی‌بیوتیک ضروری است. آنتی‌بیوتیک‌هایی مانند سفالکسین به مدت ۷ تا ۱۰ روز توصیه می‌شوند تا عفونت‌ها کنترل شده و جلوگیری شود.

4-پماد سیتراسین

استفاده از پماد سیتراسین به عنوان یک پماد مطلوب برای تسریع در بهبود التهابات و عوارض میکروپیگمنتیشن توصیه می‌شود. این پماد خشکی پوست را برطرف کرده و به عنوان یک آنتی‌بیوتیک عمل کرده و از بروز عفونت جلوگیری می‌کند.

بیشترب خوانید:تفاوت میکروبلیدینگ و میکروپیگمنتیشن چیست؟

5-کمپرس آب سرد و گرم

استفاده از کمپرس آب سرد به مدت ۱۵ دقیقه به مدت یک روز می‌تواند تورم و کبودی ناحیه میکروپیگمنتیشن را کاهش دهد. این عمل بهبود را تسریع می‌دهد. همچنین، در فواصل زمانی مناسب از کمپرس یخ استفاده کنید.

6-در پوست اندازی ناحیه میکروپیگمنتیشن شده، دخالت نکنید

بعد از انجام میکروپیگمنتیشن، ناحیه میکروپیگمنتیشن شده ظاهری روشن‌تر نسبت به سایر نقاط پوست دارد. این تفاوت طبیعی است و نباید در این روند دخالتی انجام داد. نگران نباشید.

7-از دستکاری پوست بپرهیزید

حساسیت و خارش در محل میکروپیگمنتیشن ممکن است برای شما آزاردهنده باشد. برای جلوگیری از این مشکلات، هیچگاه ناحیه میکروپیگمنتیشن را دستکاری نکنید. در صورت نیاز، از داروهای حساسیت مانند سیتریزین استفاده کنید.

8-مراجعه مجدد برای ترمیم

پس از گذشت مدت زمان مشخص، اگر اختلاف رنگ در دو ابرو مشاهده کنید، به متخصص خود مراجعه کنید تا اقدامات ترمیمی صورت گیرد و رنگ بهبود یابد.

9-دوره میکرونیدلینگ

اگر میکروپیگمنتیشن در نواحی حساس صورت انجام شده است، از شستشوی ناحیه میکروپیگمنتیشن بپرهیزید و در صورت نیاز، از درمان‌های ترمیمی نظیر میکرونیدلینگ استفاده کنید..

بیشتر بخوانید : آشنایی با انواع میکروبلیدینگ ابرو [نکات قبل و بعد]

10-از پاک کننده‌های الکلی دوری کنید

از پاک کننده‌های حاوی الکل برای پاک کردن اطراف ناحیه میکروپیگمنتیشن استفاده نکنید. از پاک کننده‌های غیر الکلی استفاده کرده و پوست را تمیز کنید.

11-عدم مقایسه شکل ابروها

در مدت زمان مشخص پس از انجام میکروپیگمنتیشن، از مقایسه شکل و رنگ دو ابرو پرهیز کنید. این اقدام ممکن است به وسواس فکری و دستکاری ناخواسته ابروها منجر شود.

12-استفاده از پمادهای مخصوص

دوره میکرونیدلینگدر صورت تجویز متخصص، از پمادها و درمان‌های توصیه شده برای درمان تبخال یا عوارض دیگر استفاده کنید.

13-عدم استفاده از الکل

الکل ممکن است خشکی پوست را افزایش دهد و تاثیر منفی بر روی کیفیت میکروپیگمنتیشن بگذارد. از مصرف مشروبات حاوی الکل در این دوره خودداری کنید.

14-تغذیه مناسب

تغذیه سالم حاوی پروتئین، کربوهیدرات و ویتامین‌ها می‌تواند به بهبود و تسریع در فرآیند بهبودی کمک کند.

15-رطوبت پوست

از محصولات مرطوب‌کننده استفاده کنید تا رطوبت پوست حفظ شود و اختلال در تعادل رطوبت پوست صورت نگیرد.

با رعایت مراقبت‌های لازم، میکروپیگمنتیشن بهتر و با کیفیت‌تری را تجربه خواهید کرد.

مراقبت‌های قبل از میکروپیگمنتیشن ابرو

مراقبتهای قبل از میکروپیگمنتیشن ابرو موارد زیر است:

  • محدودیت مصرف کافئین

حداقل ۲۴ ساعت قبل از انجام میکروپیگمنتیشن، از مصرف نوشیدنی‌های حاوی کافئین، مانند چای یا قهوه، دوری کنید. کافئین ممکن است باعث خونریزی بیشتر در ناحیه میکروپیگمنتیشن شود.

  • شستشوی دقیق صورت

مراقبت‌های قبل از میکروپیگمنتیشن ابروصورت خود را به دقت با محصولات مناسب شستشوی صورت تمیز کنید تا از هرگونه آلودگی، روغن، یا مواد دیگر پاک شود. این کار باعث افزایش دقت در انجام میکروپیگمنتیشن می‌شود.

بیشتر بخوانید : چگونه ماندگاری میکروپیگمنتیشن ابرو را افزایش دهیم؟

  • خودداری از ورزش

حداقل ۶ ساعت قبل از انجام میکروپیگمنتیشن، از فعالیت‌های ورزشی خودداری کنید. تعریق زیاد و افزایش ضربان قلب موجب خونریزی بیشتر در ناحیه میکروپیگمنتیشن می شود.

  • قطع سیگار

از یک روز قبل از انجام میکروپیگمنتیشن، سیگار نکشید. دخانیات می‌توانند باعث کاهش خونرسانی به ناحیه میکروپیگمنتیشن و مشکلات جلوگیری از بهبودی سریع‌تر شوند.

  • صحبت با متخصص

با متخصص میکروپیگمنتیشن صحبت کنید و اطمینان حاصل کنید که آمادگی روحی کافی را برای این فرآیند دارید. اطلاعات دقیقی از مرحله به مرحله انجام میکروپیگمنتیشن بپرسید تا احتمال هر گونه ابهام یا نگرانی را کاهش دهید.

  • آزمایش حساسیت

در صورت مشکوک بودن به حساسیت به مواد مورد استفاده در میکروپیگمنتیشن، پیش‌آماده‌سازی با آزمایش حساسیت می‌تواند کمک کند. این آزمایش ممکن است نشان دهد آیا پوست شما به درستی با مواد مورد استفاده در میکروپیگمنتیشن واکنش نشان می‌دهد یا خیر.

مراقبتهای بعد از میکروپیگمنتیشن ابرو به بهبود فرآیند میکروپیگمنتیشن و حفظ نتایج موفقیت‌آمیز این روش کمک می‌کنند.

در مرکز اسپرت بیوتی سنتر انواع خدمات زیبایی به مدیریت مهدی حیدری انجام می‌شود. نه تنها در لاین میکروپیگمنتیشن بلکه در تمای بخش‌ها از بهترین مواد و جدیدترین دستگاه‌ها استفاده می‌شود تا متقاضی زیبایی از آن رضایت داشته و با خیالی آسوده نسبت به زیبایی و جوانسازی اقدام نماید. برای ارتباط با مجموعه اسپرت بیوتی سنتر می‌توانید از طریق لینک تماس با ما اقدام نمایید.

این مرکز با مدیریت مهدی حیدری، متخصص مجرب و با سابقه درخشان در حوزه زیبایی و مراقبت از پوست، و بهره‌مندی از تیمی مجرب و کارآزموده، خدمات میکروبلیدینگ را با استفاده از بهترین روش‌ها و تکنیک‌های مدرن به شما ارائه می‌دهد.

از طریق راه‌های ارتباطی زیر می‌توانید با مجموعه مجهز و نوین اسپرت بیوتی سنتر در ارتباط باشید:

سخن پایانی

میکروپیگمنتیشن ابرو یک روش زیبایی است که با استفاده از روش‌های خاص و ابزارهای مخصوص، رنگدانه‌ها به طور دائمی در لایه بالایی پوست ابروها تزریق می‌شوند. هدف این فرآیند، تقویت و شکل دهی به ابروها به نحوی است که نیازی به استفاده از مداد ابرونباشد و ابروها به صورت طبیعی و دائمی رنگ داشته باشند.

میکروپیگمنتیشن ابرو یک روش زیبایی است و مراقبتهای بعد از میکروپیگمنتیشن ابرو در نتایج بهتر و ماندگاری بیشتری این روش نقش مهمی دارد. مراقبت‌های بعد از میکروپیگمنتیشن ابرو از هر گونه عوارض ناشی از این روش زیبایی جلوگیری میکند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *