معرفی انواع میکروبلیدینگ ابرو

ابروها مهم‌ترین بخش صورت هستند که در اولین نگاه به چشم می‌آیند. داشتن ابروهای پرپشت، قرینه و زیبا آرزوی هر فردی است. بعضی از افراد به کمک لوازم آرایشی ابروهای خود را آرایش می‌کنند اما موقتی بوده که با اولین شستشو یا استفاده از پاک کننده آرایش از بین می‌رود. توسط انواع میکروبلیدینگ ابرو می‌توان فرم ابروها را اصلاح کرده که آرایشی نیمه دائم محسوب می‌شود و برای مدت زمانی طولانی ماندگار است.

میکروبلیدینگ چیست؟

میکروبلیدینگ روشی نیمه دائم برای طراحی و فرم دهی به ابروها است که قسمت‌های خالی را می‌پوشاند. میکروبلیدینگ طوری است که چهره را طبیعی نشان داده و بدون جلب توجه ابروها را پر پشت و قرینه می‌کند. میکروبلیدینگ از طریق قلمی متشکل از سوزن‌های بسیار ریز باریک مانند یک ردیف تیغ، خراش‌هایی ریز همچون هاشور روی ابرو ایجاد کرده که با رنگ‌دهی منجر به شکل گیری خطوطی شبیه به تار موهای طبیعی ابرو می‌شود. رنگ میکروبلیدینگ هم رنگ تارهای موی ابرو انتخاب می‌شود تا کاملا طبیعی جلوه کند.

در اصل میکروبلیدینگ نوعی تاتو بوده که به جای ابزارهای سنتی در آن از از ابزار دستی نوین استفاده می‌شود تا پس از اتمام نواحی خالی و ناقص ابروها با رنگدانه‌های کاشته شده در زیر پوست پر شوند. روز به روز بر محبوبیت تکنیک میکروبلیدینگ افزوده می‌شود و افراد بیشتری به انجام آن روی می‌آورند. انواع میکروبلیدینگ ابرو وجود دارد که علاوه بر اصلاح نواقص فرمی طبیعی در صورت به وجود می‌آورد.

بیشتر بخوانید : بهترین مدل ابرو میکروبلیدینگ برای صورت کشیده  

انواع میکروبلیدینگ ابرو

انواع میکروبلیدینگ ابروهاشور زدن اساس کار در میکروبلیدینگ است. قبل از اقدام به میکرو می‌بایست فرم کلی صورت در نظر گرفته شود؛ بعضی از افراد دارای صورتی بزرگ و کشیده هستند در حالیکه گروه دیگری صورتی کوچک دارند. مدل میکرو ابرو از نظر کشیدگی و قد باید طوری انتخاب شود تا به فرم کلی صورت همخوانی داشته باشد. از سویی دیگر ممکن است فردی از میکروبلیدینگ برای پر پشت شدن نواحی خالی ابرو استفاده کند که تمیز و مرتب بودن آن بسیار مهم است.

در بعضی از افراد دم ابروهای آن‌ها خالی شده است یا اینکه تاج ابروی کمرنگی دارند که به واسطه میکرو نواحی خالی پر خواهد شد. افراد دیگری هستند که ابروی آن‌ها متقارن نبوده که واسطه میکروبلیدینگ می‌توان تقارن میان ابروها ایجاد کرد. انواع میکروبلیدینگ ابرو برای مدل‌های مختلف ابرو استفاده می‌شود، از جمله:

  • هاشور تیغ ماهی: در روش هاشور ابرو تیغ ماهی نقطه کانونی هاشور در قسمت پایین ابرو قرار گرفته و ادامه آن رو به بالا در امتداد ابرو زده می‌شود. مدل تیغ ماهی برای افرادی که جهت ابروی آن‌ها رو به بالا و کم حجم است به کار برده می‌شود.
  • هاشور ابرو آسیایی: هاشور ابرو مدل آسیایی برای افرادی مناسب است که ابروی آن‌ها در بخش‌های مختلف جهت رویش متفاوتی دارد. در هاشور آسیایی نقطه کانونی در قسمت پایین ابرو و در بین ابتدا و قوس ابرو قرار می‌گیرد. هاشور ابروی آسیایی برای بانوانی دارای رویش ابرو رو به پایین و بیشتر آقایان مناسب است.
  • اسپرت: در مدل اسپرت تمام هاشورها رو به بالا بوده و نقطه کانونی در ناحیه بالای ابرو قرار داده می‌شود.

اهمیت انواع میکروبلیدینگ ابرو

اهمیت انواع میکروبلیدینگ ابروهاشوری که بر روی ابروها ایجاد می‌شود باید طوری باشد که نقص ابرو را از بین ببرد. در هاشور هرچقدر خواب ملایم‌تری وجود داشته باشد میکروبلیدینگ عادی جلوه کرده و ابروها طبیعی‌تر به نظر می‌رسند که به آن هاشور سه بعدی گفته می‌شود.‌ گاهی نیاز است فاصله هاشورها از یکدیگر زیاد بوده حالت هایلایت به نظر رسد. فردی که مسئول انجام میکروبلیدینگ است باید بتواند در یک نگاه نقص ابرو را تشخیص داده و با توجه به سلیقه زیباجو نوع مناسب را انتخاب کند.

از آنجایی که تمام تارهای موی ابرو کاملا به یک شکل نیست گاهی میکروپیگمنتر می‌بایست از هاشور ابرو تلفیقی استفاده کند. در چنین روشی تقریبا کل ابرو هاشور زده شده که در بخش‌های زیرین بیشترین تراکم و در بخش‌های بالایی تراکم ابرو کمتر می‌شود. میکروپیگمنتر اگر با انواع میکروبلیدینگ ابرو آشنایی داشته باشد می‌تواند کاری بدون عیب و نقص انجام دهد.

بیشتر بخوانید : تفاوت لیفت ابرو با میکروبلیدینگ

قبل از انجام میکروبلیدینگ

قبل از انجام انواع میکروبلیدینگ ابرو متقاضی زیبایی می‌بایست نکاتی را رعایت کند تا نتیجه آن ایده‌آل باشد، از جمله:

  • لایه برداری نکردن از دو هفته قبل
  • عدم بوتاکس از سه هفته قبل
  • عدم میکروبلیدینگ در زمان پریودی
  • عدم مصرف رقیق کننده‌های خون مانند روغن ماهی، ویتامین ای و … از یک هفته قبل
  • عدم استفاده از آسپرین و ایبوپروفن 24 ساعت قبل
  • استحمام در روزی که قرار است میکروبلیدینگ انجام شود

پس از انجام انواع میکروبلیدینگ ابرو

پس از انجام انواع میکروبلیدینگ ابرومیکروبلیدینگ ابرو پروسه‌ای است که با توجه به وسعت ناحیه مورد نظر تقریبا بین یک تا دو ساعت زمان می‌برد. روزهای اول رنگدانه‌های استفاده شده بسیار تیره به نظر می‌رسد اما به تدریج با گذشت زمان از شدت آن کاسته خواهد شد و نتایج نهایی پس از 7 تا 10 روز معلوم خواهد شد. پس از میکرو تا یک هفته نباید آب به ابروها برخورد کند بنابراین باید هنگام شستشوی صورت احتیاط کرده و از مژه‌ها به پایین صورت را شست.

بیشتر بخوانید : شناخت مدل ابرو میکروبلیدینگ برای صورت گرد

قرار گرفتن طولانی مدت در معرض بخار آب و رطوبت نیز ممنوع است به همین دلیل توصیه می‌شود حمام کوتاه مدت باشد و از استخر، سونا و جکوزی تا مدت‌ها استفاده نشود. پس از گذشت یک هفته می‌توان صورت را آب زد اما استفاده از شوینده‌های قوی ممنوع است به همین دلیل شستشو می‌بایست با احتیاط انجام شود. معمولا تا یک ماه اول هر روز باید ابروها چرب شوند که مناسب‌ترین گزینه برای چرب کردن ابروها را بهتر است از میکروپیگمنتر خود سوال کنید.

پس از یک ماه تا 45 روز نتایج کاملا معلوم شده‌اند که می‌توان برای ترمیم به سالن زیبایی مراجعه کرد. در ترمیم نواقص احتمالی برطرف شده و در صورت نیاز چند هاشور دیگر در لا به لای ابروها ایجاد خواهد شد. پس از ترمیم نیز باید مراقبت‌ها را اعمال کرد اما معمولا به سختی دفعه اول نیست.

انجام انواع میکروبلیدینگ ابرو در اسپرت بیوتی سنتر

اسپرت بیوتی سنتر شناخته شده‌ترین مجموعه در غرب تهران در آیت الله کاشانی بوده که تاکنون مراجعه کنندگان زیادی داشته است. انواع خدمات زیبایی از جمله میکروبلیدینگ ابرو توسط میکروپیگمنتر حرفه‌ای و صبور انجام می‌شود. با مشاهده نمونه کارها می‌توانید به کیفیت کار مجموعه اسپرت بیوتی سنتر پی ببرید. از شنبه تا پنجشنبه از ساعت 11 الی 19 برای مشاوره رایگان و تعیین وقت می‌توانید با شماره 09121304454 تماس بگیرید.

این مرکز با مدیریت مهدی حیدری، متخصص مجرب و با سابقه درخشان در حوزه زیبایی و مراقبت از پوست، و بهره‌مندی از تیمی مجرب و کارآزموده، خدمات میکروبلیدینگ را با استفاده از بهترین روش‌ها و تکنیک‌های مدرن به شما ارائه می‌دهد.

از طریق راه‌های ارتباطی زیر می‌توانید با مجموعه مجهز و نوین اسپرت بیوتی سنتر در ارتباط باشید:

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *