میکروبلیدینگ مژه

مژه‌‌‌ها نقش مهمی در درشت و جذاب‌تر نشان دادن چشم دارند. هرچقدر مژه پر پشت‌تر باشد حجیم‌تر بوده و حالت چشم را بهتر نشان می‌دهد.ریمل زدن، مداد چشم کشیدن و … جزو روش‌هایی هستند که به زیبایی هرچه بیشتر مژه کمک می‌کنند اما موقتی بوده و با اولین شستشو یا استفاده از میسلارواتر پاک می‌شوند. میکروبلیدینگ مژه یکی از بهترین کارها برای داشتن آرایش دائم بوده که منجر به تیره‌تر دیده شدن خط مژه چشم می‌شود.

میکروبلیدینگ مژه چیست؟

بعضی از افراد دارای مژه‌های بلند و پر پشت هستند که به زیبایی و جذابیت چشم‌ها می‌افزایند. مژه‌‌های کم پشت چشم را کوچک و بی جان نشان می‌دهند به همین دلیل است که از اضافه نمودن رنگ بین مژه و ایجاد یک خط نازک میان تارهای مژه کمک گرفته می‌شود.

میکروبلیدینگ علاوه بر ایجاد زیبایی بیشتر در چشم‌ها، برای افرادی مناسب است که به دلایل مختلف مانند بیماری فاقد مژه هستند یا اینکه بخشی از مژه‌های خود را از دست داده‌اند.میکروبلیدینگ روشی است که در آن روی پوست خراش‌های سطحی ایجاد شده سپس با اعمال رنگدانه هاشورهایی شبیه به تار مو به وجود می‌آید که از همین روش می‌توان در مژه‌ها استفاده کرد.

میکروبلیدینگ مژه چیستمیکروبلیدینگ مژه به تارهای بین مژه توجه داشته که رنگدانه‌های میان فضای خالی قرار می‌گیرند طوری که خطی باریک میان مژه‌ها به وجود آمده که به پر پشت دیده شدن آن کمک می‌کند. به دلیل استفاده از پمادهای بی حسی میزان درد در میکرو مژه‌ها بسیار کم است یا حتی ممکن است فرد چیزی را حس نکند.

میکروپیگمنتر پس از انجام میکرو توصیه می‌کند تقریبا 14 الی 20 روز بعد جهت ترمیم مراجعه نمایید. در ترمیم نواقص احتمالی برطرف شده و رنگدانه‌ها مجدد تقویت می‌شوند. ترمیم نسبت به انجام دفعه اول میکروبلیدینگ در زمان کوتاه‌تری انجام می‌شود.

بیشتر بخوانید : آشنایی با انواع میکروبلیدینگ ابرو [نکات قبل و بعد]

انواع مدل‌های میکروبلیدینگ مژه

یک میکروپیگمنتر حرفه‌ای به خوبی می‌داند که برای اجرای میکروبلیدینگ مژه باید به حالت چشم، مدل پلک، نوع پوست و همچنین سلیقه زیباجو توجه کند. میکروبلیدینگ مژه‌ها باید طوری انجام شود که حالت زیبایی در چشمان به وجود آورده و هر دو سوی چشم با یکدیگر قرینه باشند. میکروبلیدینگ مژه که داخل چشم انجام می‌شود را می‌توان به صورت دنباله دار درخواست کرد که در چنین حالتی ادامه آن از چشم‌ها بیرون آمده و مانند خط چشم دیده می‌شود.

رایج‌ترین قسمت برای انجام میکروبلیدینگ مژه، پلک بالا است که علاوه بر پر کردن فضای خالی بین مژه‌ها، حالت کلی چشم را تغییر می‌دهد. برخی از افراد تمایل زیادی به کشیدن مداد، خط چشم و یا سرمه به پلک پایین دارند که می‌توان به جای آرایش هر روزه از میکرو در پلک پایین کمک گرفت. در این تکنیک فرم چشم عوض شده و اندازه چشم نسبت به سابق درشت‌تر دیده می‌شود.

رنگدانه‌های استفاده شده در میکرو طوری هستند که به رنگ اصلی تارهای مژه بسیار نزدیک بوده تا هیچ تناقصی ایجاد نکنند و با همرنگ دیده شدن باعث ایجاد جلوه بهتر شوند. افرادی که دارای تارهای مو روشن مانند قهوه‌ای و طلایی هستند می‌توانند علاوه بر رنگ اصلی مژه خود، از رنگ مشکی که جلوه بهتری دارد برای آرایش چشمان خود به روش میکروبلیدینگ کمک بگیرند.فرق میکروبلیدینگ مژه با خط چشم

نقاط ممنوعه برای میکروبلیدینگ مژه

میکروبلیدینگ برای پلک بالا و پایین به طور همزمان یا جداگانه انجام می‌شود. میکروبلیدینگ مژه که بین تارهای موی مژه انجام می‌شود به هیچ عنوان نباید روی غدد اشکی سوزن زده شود. برخورد قلم میکروبلیدینگ با غدد اشکی بسیار خطرناک بوده و ممکن است منجر به بروز عفونت و عوارض ناگوار بعدی شود.

فرق میکروبلیدینگ مژه با خط چشم

میکروبلیدینگ برای قسمت‌های مختلف صورت قابل انجام است که در قسمت چشم طرفداران زیادی دارد. همانطور که برای آرایش چشم از سرمه، مداد و خط چشم در قسمت داخل و بیرون چشم استفاده می‌شود می‌توان با انجام میکروبلیدینگ آرایشی نیمه دائم به وجود آورد.

میکروبلیدینگ را می‌توان در قسمت پشت چشم در پلک بالایی انجام داد که گویی خط چشم کشیده شده است. گاه برای جلوه بیشتر در پلک پایین نیز خط چشم کشیده می‌شود که کاملا واضح و در دید است. میکروبلیدینگ مژه داخل چشم به موازات ریشه مژه‌ها روی پلک کشیده می‌شود که برخلاف خط چشم نامحسوس بوده و به سختی قابل تشخیص است. به میکروبلیدینگ مژه، بن مژه هم گفته می‌شود.

مدت زمان ماندگاری میکروبلیدینگ مژه

روش‌هایی مانند سرمه کشیدن، مداد و ریمل جزو آرایش موقتی محسوب می‌شوند زیرا در حد چند ساعت ماندگاری داشته و پس از آن با شستشو و یا استفاده از پاک کننده‌های آرایش چشم محو می‌شوند. میکرو مژه چنین نبوده و با شستشو و حتی پاک کننده‌ها از بین نمی‌رود. مدت زمان ماندگاری میکروبلیدینگ مژه بین 3 تا 5 سال است که در روزهای آخر به تدریج رنگدانه‌ها از بین رفته و کمرنگ می‌شوند.

برای اینکه ماندگاری بن مژه افزایش یابد می‌بایست دو هفته الی 20 روز پس از میکرو جهت ترمیم مراجعه کرد. ترمیم اولیه بسیار مهم بوده که در صورت انجام آن تا حد زیادی ماندگاری را افزایش می‌دهد. پس از گذشت چند سال که رنگدانه‌های میکرو از بین رفته‌اند می‌توان نسبت به تمدید دوباره آن اقدام کرد. تمدید می‌تواند همان حالت قبلی را داشته یا اینکه مدل بن مژه را عوض کرد.

مزایا و معایب میکروبلیدینگ مژه

مزایا و معایب میکروبلیدینگ مژهمیکروبلیدینگ مژه مانند سایر کارهای زیبایی مزایا و معایبی هم دارد. برخی از مزایای انجام میکرو مژه عبارتند از:

  • مدت زمان آرایش کاهش می‌یابد زیرا دیگر نیازی به دقت زیاد برای تمیز و قرینه درآوردن آرایش داخلی چشم نخواهد بود.
  • با بالا رفتن سن، به طور طبیعی پوست دارای چین و چروک‌ و افتادگی خواهد شد. چین و چروک و افتادگی باعث ناهمواری در پوست شده که کشیدن مداد را هم با سختی مواجه خواهد کرد زیرا به راحتی درون فرورفتگی‌ها پر نمی‌شود. با میکرو مژه دیگر نیازی به نگرانی و ناهموار بودن آرایش نخواهد بود.
  • برخی از مواد آرایشی حساسیت زا هستند که در میکرو مژه احتمال بروز حساسیت احتمالی به صفر خواهد رسید.

علاوه بر مزایا، میکروبلیدینگ مژه معایبی هم دارد، از جمله:

  • به دلیل وارد آمدن فشار به چشم هنگام میکرو این احتمال وجود دارد که التهاب چشمی به وجود آمده یا چشم قرمز شود. با استفاده از قطره‌های استریل چشمی می‌توان التهاب و قرمزی به وجود آمده را از بین برد.
  • تعداد بسیار کمی از افراد به مواد شیمیایی موجود در تاتو حساسیت دارند. بهتر است قبل از اینکه نسبت به میکرو اقدام شود در گوشه‌ای از پوست تست حساسیت انجام شود.
  • چشم ناحیه‌ای بسیار حساس است بنابراین هرگونه خطا در انجام میکروبلیدینگ امکان بروز عوارض جبران ناپذیر را به دنبال دارد بنابراین می‌بایست در مراکز معتبر و توسط افراد با تجربه انجام شود.‌

پرپشت و بلند کردن مژه‌ها در مرکز اسپرت بیوتی سنتر

در مرکز اسپرت بیوتی سنتر انواع خدمات زیبایی به مدیریت مهدی حیدری انجام می‌شود. نه تنها در لاین میکروبلیدینگ مژه بلکه در تمای بخش‌ها از بهترین مواد و جدیدترین دستگاه‌ها استفاده می‌شود تا متقاضی زیبایی از آن رضایت داشته و با خیالی آسوده نسبت به زیبایی و جوانسازی اقدام نماید. برای ارتباط با مجموعه اسپرت بیوتی سنتر می‌توانید از طریق لینک تماس با ما اقدام نمایید.

این مرکز با مدیریت مهدی حیدری، متخصص مجرب و با سابقه درخشان در حوزه زیبایی و مراقبت از پوست، و بهره‌مندی از تیمی مجرب و کارآزموده، خدمات میکروبلیدینگ را با استفاده از بهترین روش‌ها و تکنیک‌های مدرن به شما ارائه می‌دهد.

از طریق راه‌های ارتباطی زیر می‌توانید با مجموعه مجهز و نوین اسپرت بیوتی سنتر در ارتباط باشید:

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *