عوارض میکروبلیدینگ ابرو چیست؟

عوارض میکروبلیدینگ ابرو

میکروبلیدینگ نوعی تاتو زیبایی است که با عنوان آرایش نیمه دائمی شناخته می شود. این روش توسط یک تکنسین متخصص و آموزش دیده انجام می شود و ابرو را با ابزار مخصوصی که تیغه ظریفی در انتهای آن وجود دارد، می کشد. با این ابزار، برش های بسیارظریفی شبیه به تارهای ابرو در قسمت های خالی ابرو کشیده می شود و سپس با رنگ مخصوص پر می شود. این رنگ معمولاً حدود یک سال ماندگاری دارد. این روش به طور کلی ایمن در نظر گرفته می شود و اکثر افراد مشکلی ندارند. اما با این حال، ممکن است برخی از افراد با عوارض میکروبلیدینگ ابرو مواجه شوند.

اگر می خواهید با عوارض میکروبلیدینگ ابرو بیشتر آشنا شوید، حتما ادامه این بخش را تا انتها مطالعه کنید.

 

آیا میکروبلیدینگ عوارض دارد

میکروبلیدینگ و سایر اشکال خالکوبی روش‌های تهاجمی هستند که با ایجاد شکاف در پوست ایجاد می شوند تا جوهر را به لایه‌های عمیق‌تر پوست برسانند. اگر تجهیزاتی که برای روش میکروبلیدینگ استفاده می شود استریل نشود، ممکن است شما را در معرض خطر ابتلا به بیماری های عفونی مانند هپاتیت B و C، HIV و عفونت های پوستی قرار دهد. به همین دلیل است که هنگام انتخاب تکنسین توجه به اقدامات بهداشتی بسیار حیاتی است.

همچنین ممکن است پوست شما به رنگدانه استفاده شده در این روش واکنش نامطلوبی نشان دهد. این معمولا یک واکنش آلرژیک در نظر گرفته می شود. به خاطر داشته باشید، قرمزی و درد خفیف تا شدید هنگام خروج از مطب تکنسین معمولا قابل انتظار است. با این حال، باید به دقت به آن ناحیه توجه کرد و اگر برجسته یا پف‌کرده شد یا متوجه ترشحات زرد رنگ یا قرمزی بیش از حد شدید، ممکن است نشانه‌ای از عفونت باشد.

اگر ناحیه متورم شد و بعد از دو هفته به پوسته زدن ادامه داد، یا شروع به خروج چرک کرد، باید فوراً با پزشک خود قرار ملاقات بگذارید.

عفونت ناحیه ابرو به خصوص اگر به جریان خون برسد نگران کننده است زیرا ناحیه نزدیک چشم است، عفونت می تواند بینایی را تحت تاثیر قرار دهد. عفونت ممکن است در اثر اقدامات غیربهداشتی به کار گرفته شده توسط تکنسین یا به دلیل عدم تمیز کردن و مراقبت صحیح ناحیه قبل و بعد از اتمام جلسه میکروبلیدینگ باشد.

عفونت‌ها در بین افرادی که میکروبلیدینگ ابرو انجام داده اند، اتفاق رایجی نیست، اما ممکن است در برخی از افراد ایجاد شود و به همین دلیل، باید به انتخاب تکنسین خود و هنگام اجرای مراقبت‌های بعدی خود دقت و توجه دقیق داشته باشید.

عوارض میکروبلیدینگ ابرو

 

گرانولوم، از دیگر عوارض میکروبلیدینگ ابرو است که ممکن است در برخی افراد ایجاد شود. از آنجایی که در میکروبلیدینگ یک ماده خارجی به پوست تزریق می شود، ممکن است بدن سعی کند با ایجاد گره های التهابی در اطراف ناحیه از شما محافظت کند. این عوارض ممکن است بلافاصله اتفاق نیفتد. گرانولوم ها گاهی ماه ها یا سال ها پس از عمل اتفاق می افتند و برای بهبودی باید استروئید یا آنتی بیوتیک مصرف کنید.

همچنین، استفاده از جوهر بی کیفیت، یکی دیگر از دلایل ایجاد کننده عوارض میکروبلیدینگ ابرو است زیرا جوهرهای بی کیفیت دارای عناصر مضری مانند نیکل، جیوه، اکسید آهن و سایر اجزای مضر هستند که باعث عوارض جانبی میکروبلیدینگ می شوند. علاوه بر این ممکن است باعث تغییر رنگ ابروها و ایجاد ابروهای چند رنگ شود. همانطور که قبلا ذکر شد، انتخاب جوهر با استاندارد بالا نقش اساسی در نتیجه میکروبلیدینگ شما دارد.

به عنوان مثال، اکسید آهن موجود در جوهر ممکن است باعث شود ابروی قهوه ای شما نارنجی، قرمز، زرد-نارنجی یا صورتی شود. فلزات سنگین معمولاً در این جوهرها وجود دارند و می توانند تا یک دهه یا بیشتر در پوست باقی بمانند و این موضوع می تواند یکی از شدیدترین عوارض میکروبلیدینگ ابروها باشد.

 

چه کسانی نباید میکروبلیدینگ انجام دهند؟

برای اینکه عوارض میکروبلیدینگ ابرو به حداقل برسد، توصیه می شود افراد که دارای شرایط زیر هستند، میکروبلیدینگ ابرو را انجام ندهند. به طور کلی، شما نباید میکروبلیدینگ انجام دهید اگر:

 • از درمان های پرخطر برای آکنه مانند آکوتان استفاده می کنید
 • یک بیماری قلبی فعلی داشته باشید یا از داروهایی برای بیماری قلبی استفاده کنید
 • دیابت دارید
 • از حساسیت یا تحریک پوستی شدید رنج می برند
 • در دو هفته گذشته بوتاکس انجام داده اید
 • در دو هفته گذشته لایه برداری شیمیایی داشته اید
 • به لیدوکائین، تتراکائین، بنزوکائین، پریلوکائین یا اپی نفرین حساسیت دارند
 • در حال حاضر تحت پرتو درمانی یا شیمی درمانی هستند
 • از داروهای رقیق کننده خون استفاده کنید
 • هر گونه شرایط پزشکی جدی دارید که بر سلامت شما تأثیر بگذارد
 • باردار یا شیرده هستند. (در این موارد، لطفاً قبل از انجام عمل با پزشک خود مشورت کنید)

عوارض میکروبلیدینگ ابرو

کلام آخر

انجام میکروبلیدینگ یک تصمیم مهم است، بنابراین بهتر است برای پیدا کردن بهترین مرکز یا سالن زیبایی که این خدمات را زیر نظر افراد متخصص و باتجربه ارائه می دهند بسیار ضروری و لازم است تا هم از نتیجه کار فوق العاده راضی باشید و هم با عوارض میکروبلیدینگ ابرو مواجه نشوید. برای این منظور، پیشنهاد ما مراجعه به مرکز اسپرت بیوتی سنتر است.

دیدکاه ها غیر فعال هستند.