آیا می توان میکروبلیدینگ ابرو را با الکل پاک کرد

میکروبلیدینگ یکی از تکنیک‌های زیبایی است که برای پرپشت نشان دادن ابرو و قرینه‌سازی آن به‌کار می‌رود؛ این تکنیک از ماندگاری خوبی برخوردار بوده و آثار آن تقریبا یک تا یک سال و نیم بر روی چهره نمایان است. امروزه، میکروبلیدینگ ابرو مورد استقبال بسیاری از افراد قرار گرفته و طرفداران فراوانی دارد. این شیوه، جز آرایش‌های نیمه دائم محسوب شده و یکی از سوالاتی که ذهن متقاضیان را به خود مشغول کرده است، این است که آیا پاک کردن میکروبلیدینگ ابرو با الکل امکان‌پذیر است یا خیر؟

روش‌های متفاوتی برای خلاص شدن از رنگدانه‌ها وجود دارند که هر کدام از آن‌ها عوارض خود را داشته و قبل از انجام، باید تمامی این عوارض را مدنظر داشته باشید. در ادامه، شما را با این موضوع بیشتر آشنا خواهیم کرد.

میکروبلیدینگ ابرو چیست؟

میکروبلیدینگ در واقع نوعی تاتو پیشرفته است. این روش به‌وسیله یک قلم که در انتهای آن چندین سوزن بسیار ریز وجود دارند انجام می‌شود؛ این سوزن‌ها خراش‌های سطحی روی پوست ایجاد می‌کنند و رنگدانه‌ها را به لایه زیرین پوست انتقال می‌دهند. این رنگدانه‌ها معمولا از مواد طبیعی تهیه شده تا حدالامکان، از ایجاد آلرژی و تغییر رنگ پیش‌گیری شود.

خراش‌ها باید در سمت رویش ابرو بوده و خط‌هایی بسیار باریک، و شبیه تار ابرو ایجاد کنند. توجه داشته باشید این تکنیک، باید توسط یک متخصص حرفه‌ای انجام شود؛ زیرا حرکت دست و فشاری که بر روی پوست وارد می‌شود، در نتیجه کار بسیار تاثیرگذار خواهد بود.

با توجه به شیوه اجرای این تکنیک، واضح است که پاک کردن میکروبلیدینگ ابرو با الکل، کار ساده‌ای نیست؛ همانطور که گفته شد، برخلاف مواد آرایشی معمولی، رنگدانه‌ و یا همان جوهر، در زیر پوست قرار داشته و برای پاک کردن، باید به طریقی به آن دسترسی داشت.

بیشتر بخوانید :مراحل ریزش رنگ میکروبلیدینگ

پاک کردن میکروبلیدینگ ابرو با الکل

پاک کردن میکروبلیدینگ ابرو با الکلممکن است که بعد از انجام میکروبلیدینگ، به دلایل مختلفی از وجود آن احساس ناراحتی کرده و به پاک کردن آن فکر کنید. برای پاک کردن میکروبلیدینگ، بهتر است که از یک متخصص حرفه‌ای در این زمینه کمک بگیرید، تا کمترین آسیب به پوست شما وارد شود. در صورتی‌که تمایل دارید در منزل و با روش‌های خانگی آن را از بین ببرید، در ابتدا آن روش را بر روی سطح کوچکی از پوست تست کرده تا از عدم حساسیت به بعضی از مواد، اطمینان حاصل کنید.

توجه داشته باشید تمام روش‌های موجود، در صورتی قابل اجرا هستند که مدتی از زمان انجام میکروبلیدینگ شما گذشته باشد و زخم‌ها بهبود کامل یافته باشند. هرگز بلافاصله بعد از انجام میکروبلیدینگ، از این روش‌ها استفاده نکنید؛ چرا که ممکن است مشکلاتی جدی را برای پوست شما ایجاد کنند.

پاک کردن میکروبلیدینگ ابرو با الکل، یکی از روش‌هایی است که بسیاری از افراد به اشتباه به سراغ آن می‌روند. متاسفانه این کار امکان‌پذیر نبوده و روش مناسبی محسوب نمی‌شود؛ چرا که الکل هیچگونه تاثیر بر روی رنگدانه‌ها نداشته و قابلیت پاکسازی آن‌ها را ندارد؛ اما روش‌هایی وجود دارند که به کمک آن‌ها می‌توانید شدت رنگدانه‌ها را کاهش داده و اثرات میکروبلیدینگ را کاهش دهید. در ادامه، تعدادی از تاثیرگذارترین روش‌ها را معرفی خواهیم کرد.

روش‌های خانگی برای پاک کردن میکروبلیدینگ ابرو

روش‌های خانگی برای پاک کردن میکروبلیدینگ ابرواگر تصمیم دارید میکروبلیدینگ را در منزل و بدون مراجعه به متخصص پاک کنید، روش‌های زیر به شما پیشنهاد می‌شوند:

  1. استفاده از روغن‌های طبیعی: ابروها را با مقداری از روغن‌های طبیعی نظیر زیتون، آرگان و یا نارگیل ماساژ دهید و سپس با دستمال تمیز و مرطوب پاک کنید.
  2. استفاده از محصولات لایه‌بردار: محصولاتی نظیر ویتامین آ می‌توانند با نفوذ به لایه‌های عمیق پوست، موجب از بین رفتن سلول‌های قدیمی شوند.
  3. استفاده از حمام بخار: بخار آب، باعث می‌شود تا منافذ پوست باز شده و کمی از رنگدانه‌ها خارج شوند.
  4. استفاده از ماسک‌های طبیعی: ماسک‌های طبیعی مانند خیار، آلوئه‌ورا، شیر و عسل، سرکه و آب‌لیمو، می‌تواند مؤثر باشند. هر کدام از این ماسک‌ها را ابتدا تست کرده، و سپس استفاده کنید؛ چرا که ممکن است به آن‌ها حساسیت داشته باشید و پوست شما دچار التهاب شود.
  5. استفاده از خمیر هیدروژن پراکسید: این خمیر، ترکیبی از نمک و جوش‌شیرین بوده و ممکن است پوست شما را ملتهب کند.

برخلاف پاک کردن میکروبلیدینگ ابرو با الکل، تمامی این روش‌ها تاثیری فوق‌العاده بر از بین بردن رنگدانه‌ها داشته و پس از چند بار انجام، می‌توانید به خوبی نتایج آن‌ها را مشاهده کنید.

عوارض پاک کردن میکروبلیدینگ ابرو در منزل

با این که روش‌هایی که گفته شد، بسیار سالم‌تر از پاک کردن میکروبلیدینگ ابرو با الکل هستند، با این حال بدون عوارض نبوده و ممکن است عارضه‌های خفیفی را برای شما ایجاد کنند. تعدادی از مهم‌ترین عارضه‌ها عبارت‌اند از:

  • ملتهب شدن ابروها
  • طولانی شدن پروسه پاک کردن رنگدانه‌ها
  • سوزش و ایجاد حساسیت پوستی
  • ایجاد زخم به دلیل نداشتن مهارت کافی

بهتر است که برای انجام این کار، به مراکز تخصصی معتبر مراجعه کرده تا با عوارض کم‌تری مواجه شوید و در زمان کمتری به نتیجه دلخواه برسید. در این مراکز، وسایل به ‌طور مداوم استریل می‌شوند و از لحاظ بهداشتی، می‌توانید به طور کامل به آن‌ها اعتماد کنید.

سخن آخر

در این مقاله، علاوه بر ارائه دادن عوارض جبران‌ناپذیر پاک کردن میکروبلیدینگ ابرو با الکل، شما را با یکسری از روش‌های کاربردی برای این کار، آشنا کردیم. سعی کنید تا این روش‌ها را طبق اصول و به صورت مستمر پیش گرفته تا بتوانید نتیجه خوبی از آن‌ها کسب کنید. امیدواریم مطالب گفته شده، مفید واقع شده باشند.

کلینیک اسپرت بیوتی سنتر به رعایت استانداردهای بهداشتی و بهبودی مستمر فرآیند ارائه خدمات می‌پردازد. این امر به اطمینان از بهترین شرایط بهداشتی و ایمنی برای مشتریان در طول آموزش میکروبلیدینگ کمک می‌کند.

برای مشاوره رایگان در زمینه انجام انواع خدمات و تعیین وقت با شماره 09121304454 تماس بگیرید.

دیدکاه ها غیر فعال هستند.