آیا میکروبلیدینگ باعث ریزش ابرو می شود؟

از آنجایی که بسیاری از خانم ها در رشد مجدد ابروهای موچین شده قبلی خود با مشکل مواجه هستند، می خواهند مطمئن شوند که آیا میکروبلیدینگ ابروها، بعداً مشکلات بیشتری برای آنها ایجاد نمی کند و این  سوال برایشان ایجاد می شود که آیا میکروبلیدینگ باعث ریزش ابرو می شود که موضوع کاملاً منطقی است. پس اگر برای شما هم این سوال ایجاد شده که آیا ریزش ابرو بعد از میکروبلیدینگ ایجاد می شود، حتما ادامه این بخش را با دقت مطالعه کنید.

به طور کلی، قبل از اینکه به این سوال که آیا ریزش ابرو بعد از میکروبلدینگ ایجاد می شود یا خیر پاسخ بدهیم، لازم است اطلاعات خوبی در رابطه با دلایل ریزش مو کسب کنید. در ادامه توضیحات کاملی در رابطه با ریزش ابرو بعد از میکروبلیدینگ آماده کردیم.

 

میکروبلیدینگ ابرو چیست؟

به بیان واضح، میکروبلیدینگ یک فرآیند آرایشی است که به صورت دستی انجام می شود تا ظاهر ابروهای شما را تقویت کند و ظاهری واضح تر و کامل تر به آن بدهد. این فرآیند دائمی نیست، اما برای مدت طولانی ماندگاری خواهد داشت و معمولا می تواند یک دوره متوسط بین 1 تا 3 سال طول بکشد، با این حال، مدت زمان آن هنوز به عوامل خاصی از جمله نوع پوست، کیفیت رنگدانه، نوع مو، سلامت مو و غیره بستگی دارد.

آیا ریزش ابرو بعد از میکروبلیدینگ ممکن است اتفاق بیافتد؟

 

آیا ریزش ابرو بعد از میکروبلیدینگ ایجاد می شود؟

میکروبلیدینگ ابرو یکی از بزرگترین ترندهای موجود در صنعت آرایشی و بهداشتی و به طور کلی حوزه مد است. از آنجایی که بسیاری از خانم ها متوجه شده اند که داشتن ابروهای پر و جذاب چقدر می تواند در زیبایی چهره و جذابیت انها تفاوت ایجاد کند، باعث شده تا این روند، به یک فرآیند آرایشی پیشرفته با استقبال گسترده در بازار مد تبدیل شود.

به طور کلی توصیه می شود قبل از انجام میکروبلیدینگ، لازم است که سلامت کلی خود را در نظر بگیرید. اگر کمبود ویتامین یا مشکلات هورمونی دارید، ریزش موهای ابرو معمولاً با این شرایط همراه است. بنابراین، چه میکروبلیدینگ انجام دهید یا نه، به دلیل وجود این عوامل، ریزش ابرو وجود خواهد داشت.

نکته بعدی که باید بدانید این است که میکروبلیدینگ نوعی تاتو نیمه دائمی است. در این روش با استفاده از ابزار مخصوص، خطوط ظریف و باریکی که شبیه به تارهای ابرو هستند، در قسمت های خالی ابرو و لا به لای تارهای ابرو کشیده می شود تا ظاهری کامل و زیبا برای ابروها ایجاد شود. در واقع این روش روی پوست انجام می شود و تاثیری بر روی تارهای ابرو نخواهد داشت.

بنابراین می توان اینطور بیان کرد که میکروبلیدینگ باعث ریزش موی ابرو نمی شود و ریزش ابرو بعد از میکروبلیدینگ ممکن است به دلایل مختلف از جمله مشکلاتی در سلامتی فرد، ایجاد شود. بنابراین اگر بعد از میکروبلیدینگ ابرو متوجه ریزش موهای ابرو شدید، توصیه بسیار خوبی است که ابتدا به سلامت خود نگاهی بیندازید. با این حال، در طول مرحله بهبودی بعد از میکروبلیدینگ طبیعی است که برخی از موهای ابرو به دلیل مالش بیش از حد مواد و رنگدانه روی ابروها، “ریزش” داشته باشند.

همچنین، بسیار طبیعی است که موهای ابرو به دلیل چرخه رشد، هر چند وقت یکبار ریزش داشته باشند. به این صورت که موهای ابرو رشد می کنند و در پایان چرخه خود می ریزند تا موهای جدید رشد کنند. این بیشتر در مورد چرخه مژه شناخته می شود، اما دقیقاً در مورد موهای ابرو نیز مشابه است و ممکن است که شما این موضوع را بعد از انجام میکروبلیدینگ بیشتر مورد بررسی قرار دهید اما در حالت کلی، احتمال ریزش ابرو بعد از میکروبلیدینگ بسیار کم است.

البته با توجه به این موضوع که اگر فرآیند میکروبلیدینگ ابرو به صورت کاملا تخصصی انجام شود، تأثیر آنی و قابل توجهی بر ظاهر می‌گذارد و ابروها را که تنها عنصر مهم در درخشندگی پوست، مو و چشم هستند را به نمایش می‌گذارد باعث شده تا تعداد مراکز و سالن های زیبایی ارائه دهنده این خدمات نیز روز به روز افزایش یابد و ممکن است در تمام سالن های زیبایی این خدمات با بهترین کیفیت و توسط افرای آموزش دیده و متخصص در این زمینه ارائه نشود و مشکلاتی را به همراه داشته باشد که باعث شده تا این سوال برای بسیاری از افراد ایجاد شود که آیا میکروبلیدینگ می تواند باث ریزش ابرو شود؟

به طور کلی، ماهیت این تکنیک زیبایی شناسی مستلزم آن است که زیر نظر افراد متخصص و اموزش دیده و حرفه ای و با ظرافت و تمرکز ویژه انجام شود تا بهترین نتایج را به دست آورد، اما هنگامی که هر یک از این موارد رعایت نشود و وجود نداشته باشد، قطعاً می توانند منجر به ایجاد مشکلات فراوانی شود و ممکن است ریزش ابرو بعد از میکروبلیدینگ یکی از این مشکلات باشد.

خلاصه مطلب

پاسخ این سوال که آیا ریزش ابرو بعد از میکروبلیدینگ ایجاد می شود؟ این است که میکروبلیدینگ ابرو نمی تواند باعث ریزش مو شود. فقط اطمینان مطمئن شوید کسی که کار میکروبلیدینگ ابرو را برای شما انجام می دهد، به اندازه کافی صلاحیت و مهارت دارد و تا زمانی که مطمئن هستید که اینکار را توسط یک شخص ماهر و متخصص انجام می دهید، به هزینه آن اهمیت ندهید. مرکز زیبایی اسپرت بیوتی سنتر، یکی از مراکز تخصصی و حرفه ای در زمینه ارائه خدمات میکروبلیدینگ ابرو است که می توانید با خیال راحت از خدمات این مرکز زیر نظر پرسنل متخصص و باتجربه بهره مند شوید.

دیدکاه ها غیر فعال هستند.