سایه ابرو بهتره یا میکروبلیدینگ

زیبایی چهره به تک تک اجزا وابسته است. ابروها یکی از مهم‌ترین قسمت‌ها در صورت بوده که بدون آن چهره بی‌روح و حتی ترسناک به نظر می‌رسد. داشتن ابروهایی پرپشت، زیبا و متقارن آرزویی است که می‌توان به کمک راهکارهای خاص آرایشی آن را برآورده کرد. سایه زدن به ابروها و میکرولیدینگ دو مورد از بهترین روش‌ها بوده که میان بانوان و حتی آقایان طرفداران زیادی دارد. سایه ابرو بهتره یا میکروبلیدینگ؟ پاسخ این سوال را در ادامه خواهید خواند.

سایه ابرو

برای دانستن سوال سایه ابرو بهتره یا میکروبلیدینگ؟ ابتدا بهتر است با مفهوم سایه ابرو آشنا شویم. موهای ابرو به طور طبیعی هنگامی که پر باشند سایه می‌اندازند طوریکه به نظر می‌رسد هیچ جای خالی میان آن‌ها وجود ندارد. سایه ابرو روشی برای پر کردن فضای خالی و قسمت‌های کم پشت است که ظاهری طبیعی به وجود می‌آورد. سایه ابرو مانند تاتو غلیظ و پر رنگ نیست در نتیجه نمایی کاملا طبیعی داشته طوریکه به نظر می‌رسد ابروها به طور خدادی پر و دارای موهای ضخیم هستند.

سایه ابرو روش خوبی برای پر پشت نشان دادن ابروهای کم پشت و دارای موهای نازک بوده که نوعی آرایش نیمه دائم محسوب می‌شود. سایه ابرو بر خلاف روش‌هایی مانند سایه پودری، مداد ابرو و … ماندگاری طولانی مدت در حد 6 تا 12 ماه داشته و با یک با شستشو از بین نمی‌رود زیرا رنگدانه‌ها در پوست نفوذ کرده‌اند.

بیشتر بخوانید : بهترین مدل ابرو میکروبلیدینگ برای صورت کشیده  

در روش سایه ابرو پوست به صورت سطحی و شبیه نقطه نقطه تراشیده شده و رنگدانه‌ها در آن اعمال می‌شوند. سایه ابرو حالت کادری به وجود آورده و به دلیل کمرنگ و پر رنگ شدن ناشی از تراکم رنگدانه‌ها حالتی عادی دارد و باعث می‌شوند ابروها فرمی مرتب اما طبیعی داشته باشند. رنگدانه‌های استفاده شده بسیار نزدیک و شبیه به رنگ اصلی تارهای موی ابرو بوده که اصلا مصنوعی به نظر خواهند آمد.

میکروبلیدینگ ابرو

میکروبلیدینگ ابرومیکروبلیدینگ ابرو در چند سال اخیر به شدت محبوب شده است. در روش میکروبلیدینگ به کمک ابزاری به شکل قلم‌مو با چند تیغه دارای سوزن‌های بسیار ریز و باریک روی پوست خراشیده می‌شود. سپس نوعی رنگدانه مخصوص پوست بر روی آن اعمال شده که فرو رفتگی‌ها را پر می‌کنند در نتیجه به شکل هاشور دیده می‌شود. هاشورها نمایی شبیه به تارهای موی ابرو داشته که به نظر می‌رسد ریشه دار بوده و در جهت رشد سایر تارهای ابرو روئیده‌اند.

میکروبلیدینگ نوعی آرایش نیمه دائم محسوب می‌شود زیرا ماندگاری طولانی مدت از یک تا سه سال داشته که با شستن و مواد شیمیایی پاک کننده آرایش صورت به سرعت پاک نمی‌شود. رنگدانه‌هایی که برای میکروبلیدینگ اعمال می‌شوند از نظر رنگ بسیار نزدیک به تارهای موی ابرو بوده که تفاوت چندان زیادی با آن ندارند در نتیجه کاملا طبیعی به نظر می‌رسند. میکروبلیدینگ را می‌توان در کل ابروها به کار برد یا اینکه فقط در بخشی از ابروها مانند تاج، دم، آرک و … از آن استفاده کرد. سایه ابرو بهتره یا میکروبلیدینگ؟

 

مزایای سایه ابرو و میکروبلیدینگ

سایه ابرو و میکرولیدینگ هر یک مزیت‌هایی دارند که باعث می‌شوند بتوان راحت‌تر به جواب سوال سایه ابرو بهتره یا میکروبلیدینگ رسید. مزایای سایه ابرو عبارتند از:

 • درد کم
 • قرینه سازی ابروها
 • طبیعی بودن نسبی
 • فرم و حالت دادن به ابروها
 • از بین بردن مشکل کم پشتی ابروها
 • موقتی بودن رنگ‌های استفاده شده

مزایای سایه ابرو و میکروبلیدینگو از مزیت‌های میکروبلیدینگ می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • درد و التهاب کم
 • فوق‌العاده طبیعی
 • موقتی بودن رنگ‌ها
 • قرینه نمودن ابروها
 • خطوطی متناسب با ضخامت تار موی ابرو
 • کشیدن خطوط طبق خط رویش تار موی ابروها

معایب سایه ابرو و میکروبلیدینگ

در میکروبلیدینگ و سایه به دلیل اینکه از رنگدانه‌های شیمیایی استفاده می‌شود، احتمال بروز حساسیت در افرادی با زمینه آلرژی بالا وجود دارد به همین دلیل توصیه می‌شود قبل از هرگونه اقدامی در گوشه‌ای از پوست تست شود. یکی دیگر از معایب سایه ابرو و میکروبلیدینگ این است که در روزهای اول بسیار تیره به نظر می‌رسند اما به مرور با گذشت چند روز رنگ اصلی آن معلوم خواهد شد. بنابراین قبل از مراسم و روزهای مهم به هیچ عنوان نباید نسبت به زیباسازی ابروها با آرایش‌های نیمه دائم اقدام کرد بلکه باید فاصله‌ای وجود داشته باشد.

از سویی دیگر هنگام سایه زدن یا انجام میکروبلیدینگ این احتمال وجود دارد که به دلیل فشار دست کمی پوست ملتهب و قرمز شود. ورم و قرمزی پوست طبیعی بوده و در عرض چند ساعت یا نهایتا یک روز برطرف خواهد شد که شاید این مورد برای بعضی از افراد مهم باشد. آب زدن به ابروها در هر دو روش سایه و میکرو تا چند روز ممنوع است که ممکن است این مدت زمان در میکروبلیدینگ طولانی‌تر باشد. با این اوصاف سایه ابرو بهتره یا میکروبلیدینگ؟

بیشتر بخوانید : شناخت مدل ابرو میکروبلیدینگ برای صورت گرد

معایب سایه ابرو و میکروبلیدینگ

کدام یک؟ سایه ابرو یا میکروبلیدینگ؟

برای اجرای سایه ابرو یا میکروبلیدینگ ابتدا ناحیه ابرو بی حس شده سپس پروسه آغاز می‌شود. برای اجرای سایه در برخی از قسمت‌ها از رنگدانه‌های کمرنگ و در برخی قسمت‌های دیگر از رنگدانه‌های تیره با پراکندگی‌های مختلف استفاده می‌شود. رنگدانه‌ها روی ابرو سایه انداخته و آن را شکیل نشان می‌دهند. برای میکروبلیدینگ نیاز به خراش‌های عمودی و طولی بوده تا رنگدانه‌ها درون آن نفوذ کرده و به شکل هاشور درآیند.

سایه ابرو بهتره یا میکروبلیدینگ؟ با شناختن هر یک از روش‌های آرایش نیمه دائم اکنون فرصت تصمیم‌گیری رسیده است. با توجه به نوع ابرو می‌توان بهترین تصمیم را گرفت زیرا گاهی سایه بهتر است و گاه میکروبلیدینگ بهترین نتیجه را به وجود می‌آورد. حتی گاهی می‌توان به صورت ترکیبی هر دوی آن‌ها را به کار برد که در زیباتر دیده شدن ابرو نقش مهمی ایفا می‌کنند.

بهترین مرکز برای آرایش ابروها

اسپرت بیوتی سنتر نام آشنایی است که بسیاری از افراد برای داشتن ابروهایی بی عیب و نقص به آنجا مراجعه می‌کنند. اسپرت بیوتی سنتر در غرب تهران، بلوار آیت الله کاشانی واقع شده است که تمامی خدمات زیبایی با جدیدترین دستگاه‌ و ابزارها و مرغوب‌ترین مواد توسط پرسنل خبره و مجرب انجام می‌شود. سایه ابرو بهتره یا میکروبلیدینگ؟ آرایشگران و مشاوران مجموعه اسپرت بیوتی سنتر آماده ارائه راهنمایی‌های مفید و ارزشمند بوده تا بتوانید میان این دو بهترین انتخاب را داشته باشید.

این مرکز با مدیریت مهدی حیدری، متخصص مجرب و با سابقه درخشان در حوزه زیبایی و مراقبت از پوست، و بهره‌مندی از تیمی مجرب و کارآزموده، خدمات میکروبلیدینگ را با استفاده از بهترین روش‌ها و تکنیک‌های مدرن به شما ارائه می‌دهد.

از طریق راه‌های ارتباطی زیر می‌توانید با مجموعه مجهز و نوین اسپرت بیوتی سنتر در ارتباط باشید:

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *